Butaca al millor muntatge teatral

Canto-jo-i-la-muntanya-balla-(La-Perla-29)

Canto jo i la muntanya balla (La Perla 29)

De-què-parlem-mentre-no-parlem-de-tota-aquesta-merda-(TNC)

De què parlem mentre no parlem de tota aquesta merda (TNC)

El-combat-del-segle-(Beckett---Grec’20---CDN---Teatre-principal-de-Palma)

El combat del segle (Beckett / Grec’20 / CDN / Teatre principal de Palma)

Filumena-Marturano-(La-Perla-29)

Filumena Marturano (La Perla 29)

La-cabra-o-qui-és-Sylvia--(La-Villarroel)

La cabra o qui és Sylvia? (La Villarroel)

La-tres-germanes-(Teatre-Lliure)

La tres germanes (Teatre Lliure)

Mare-de-sucre-(TNC---Escenaris-Especials)

Mare de sucre (TNC / Escenaris Especials)

Butaca al millor espectacle de petit format

El-bon-policia-(El-Maldà-i-les-Decennals-de-Valls-’21)

El bon policia (El Maldà i les Decennals de Valls ’21)

Història-d’un-senglar-(Temporada-Alta---Grec’20)

Història d’un senglar (Temporada Alta / Grec’20)

M’hauríeu-de-pagar-(Atrium---Temporada-Alta)

M’hauríeu de pagar (Atrium / Temporada Alta)

Pruna-(Col·lectiu-NINS)

Pruna (Col·lectiu NINS)

Butaca a la millor direcció teatral

Clàudia-Cedó-(Mare-de-sucre

Clàudia Cedó (Mare de sucre)

Denise-Duncan-(El-combat-del-segle)

Denise Duncan (El combat del segle)

Guillem-Albà-i-Joan-Arqué-(Canto-jo-I-la-muntanya-balla)

Guillem Albà i Joan Arqué (Canto jo I la muntanya balla)

Israel-Solà-(De-què-parlem-mentre-no-parlem-de-tota-aquesta-merda)

Israel Solà (De què parlem mentre no parlem de tota aquesta merda)

Julio-Manrique-(Les-tres-germanes)

Julio Manrique (Les tres germanes)

Magda-Puyo-(I-només-jo-vaig-escapar-me)

Magda Puyo (I només jo vaig escapar-me)

Butaca al millor musical

Balada-per-un-home-mort-(Anòmins-Produccions)

Balada per un home mort (Anònims Produccions)

Barcelona-24h-(Suerte-en-mi-vida)

Barcelona 24h (Suerte en mi vida)

La-filla-del-mar-(Focus---Grec’21)

La filla del mar (Focus / Grec’21)

Mistela-Candela-Sarsuela-(Cristina-Ferrer---Epidèmia-teatre)

Mistela Candela Sarsuela (Cristina Ferrer / Epidèmia teatre

Butaca al millor espectacle per a públic familiar

Camí-a-l’escola-(Campi-qui-pugui)

Camí a l’escola (Campi qui pugui)

El-màgic-d’Oz-(La-Brutal)

El màgic d’Oz (La Brutal)

Frank-(Teatre-Lliure)

Frank (Teatre Lliure)

Sopa-de-pedres-(Engruna-teatre)

Sopa de pedres (Engruna teatre)

Butaca al millor actor teatral

David-Menéndez-(L’olor-eixordadora-del-blanc)-

David Menéndez (L’olor eixordadora del blanc)

Enrico-Ianniello-(Filumena-Marturano)

Enrico Ianniello (Filumena Marturano)

Joan-Carreras-(Història-d’un-senglar)

Joan Carreras (Història d’un senglar)

Josep-Julien-(Sandra)

Josep Julien (Sandra)

Butaca a la millor actriu teatral

Andrea-Álvarez-(Mare-de-sucre)

Andrea Álvarez (Mare de sucre)

Clara-Segura-(Filumena-Marturano)

Clara Segura (Filumena Marturano)

Emma-Vilarasau-(La-cabra-o-quí-és-Sylvia-)

Emma Vilarasau (La cabra o quí és Sylvia?)

Maria-Ribera-(Solitud)

Maria Ribera (Solitud)

Butaca al millor actor de repartiment

Albert-Pérez-(M’hauríeu-de-pagar)

Albert Pérez (M’hauríeu de pagar)

Carles-Roig-(M’hauríeu-de-pagar)

Carles Roig (M’hauríeu de pagar)

Lluís-Soler-(Les-tres-germanes)

Lluís Soler (Les tres germanes)

Roger-Casamajor-(Galatea)

Roger Casamajor (Galatea)

Butaca a la millor actriu de repartiment

Anna-Sahún-Martín-(Canto-jo-i-la-muntanya-balla)

Anna Sahún Martín (Canto jo i la muntanya balla)

Àurea-Màrquez-(M’hauríeu-de-pagar)

Àurea Màrquez (M’hauríeu de pagar)

Maria-Rodríguez-(Mare-de-sucre)

Maria Rodríguez (Mare de sucre)

Mònica-López-(De-què-parlem-mentre-no-parlem-de-tota-aquesta-merda)

Mònica López (De què parlem mentre no parlem de tota aquesta merda)

Butaca al millor actor musical

Jaume-Casals-(Barcelona-24h)

Jaume Casals (Barcelona 24h)

Joan-Saez-(Mistela-Candela-Sarsuela)

Joan Saez (Mistela Candela Sarsuela)

Lluís-Oliver-(Mistela-Candela-Sarsuela)

Lluís Oliver (Mistela Candela Sarsuela)

Toni-Vinyals-(La-filla-del-mar)

Toni Vinyals (La filla del mar)

Butaca a la millor actriu musical

Aida-Llop-(Mistela-Candela-Sarsuela)

Aida Llop (Mistela Candela Sarsuela)

Julia-Bonjoch-(Pegados)

Julia Bonjoch (Pegados)

Mariona-Castillo-(La-filla-del-mar)

Mariona Castillo (La filla del mar)

Mireia-Orrit-(Barcelona-24h)

Mireia Orrit (Barcelona 24h)

Butaca a la millor escenografía

Alfred-Cases-i-Laura-Clos-“Closca”-(Canto-jo-I-la-muntanya-balla)

Alfred Cases i Laura Clos “Closca” (Canto jo i la muntanya balla)

Lluc-Castells-(Les-tres-germanes)

Lluc Castells (Les tres germanes)

Max-Glaenzel-(La-nit-de-la-iguana)

Max Glaenzel (La nit de la iguana)

Victor-Peralta-(El-combat-del-segle)

Victor Peralta (El combat del segle)

Butaca al millor disseny de llums

Guillem-Gelabert-(El-combat-del-segle)

Guillem Gelabert (El combat del segle)

Jaume-Ventura-(Les-tres-germanes)

Jaume Ventura (Les tres germanes)

Lluís-Serra-(L’olor-eixordadora-del-blanc)

Lluís Serra (L’olor eixordadora del blanc)

Sylvia-Kuchinow-(Canto-jo-i-la-muntanya-balla)

Sylvia Kuchinow (Canto jo i la muntanya balla)

Butaca a la millor cacterització

Anna-Rosillo-(De-què-parlem-mentre-no-parlem-de-tota-aquesta-merda)

Anna Rosillo (De què parlem mentre no parlem de tota aquesta merda)

Clàudia-Abbad-(El-màgic-d’Oz)

Clàudia Abbad (El màgic d’Oz)

Imma-Capell-(L’emperadriu-del-Paral·lel)

Imma Capell (L’emperadriu del Paral·lel)

Butaca al millor vestuari

Barbara-Glaenzel-(Solitud)

Barbara Glaenzel (Solitud)

Lluc-Castells-i-Marian-García-(L’emperadriu-del-Paral·lel)

Lluc Castells i Marian García (L’emperadriu del Paral·lel)

Nídia-Tusal-(Canto-jo-i-la-muntanya-balla)

Nídia Tusal (Canto jo i la muntanya balla)

Nina-Pawlowsky-(El-combat-del-segle)

Nina Pawlowsky (El combat del segle)

Butaca al millor text

Clàudia-Cedó-(Mare-de-sucre)

Clàudia Cedó (Mare de sucre)

Joan-Yago-(De-què-parlem-mentre-no-parlem-de-tota-aquesta-merda)

Joan Yago (De què parlem mentre no parlem de tota aquesta merda)

Jordi-Prat-i-Coll-(M’hauríeu-de-pagar)

Jordi Prat i Coll (M’hauríeu de pagar)

Queralt-Riera-(Pruna)

Queralt Riera (Pruna)

Butaca al millor espai sonor

Damien-Bazin-(La-nit-de-la-iguana)

Damien Bazin (La nit de la iguana)

Joan-Gorro-(Canto-jo-i-la-muntanya-balla)

Joan Gorro (Canto jo i la muntanya balla)

Judith-Farrés-(Sandra)

Judith Farrés (Sandra)

Ricardo-González-Yanel-(L’olor-eixordadora-del-blanc)

Ricardo González Yanel (L’olor eixordadora del blanc)

Butaca a la millor composició musical

Judith-Nedderman-(Canto-jo-i-la-muntanya-balla)

Judith Nedderman (Canto jo i la muntanya balla)

Marc-Sambola-(La-filla-del-mar)

Marc Sambola (La filla del mar)

Pau-Barbarà-Mir-i-Didac-Flores-(Barcelona-24h)

Pau Barbarà Mir i Didac Flores (Barcelona 24h)

Paula-Jornet-i-Arnau-Vallvé-(El-màgic-d’Oz)

Paula Jornet i Arnau Vallvé (El màgic d’Oz)

Butaca al millor muntatge de dansa

Hidden-(Lali-Ayguadé-Company)

Hidden (Lali Ayguadé Company)

Highlands-(Mal-Pelo)

Highlands (Mal Pelo

Jo-dona,-a-Lili-Elbe-(Cia.-Marta-Carrasco---Temporada-Alta)

Jo dona, a Lili Elbe (Cia. Marta Carrasco / Temporada Alta)

Sonoma-(La-Veronal)

Sonoma (La Veronal)

Butaca a la millor coreografia

Cia.-Mal-Pelo-–-Creació-col·lectiva-(Highlands)-copia

Cia. Mal Pelo – Creació col·lectiva (Highlands)

Lali-Ayguadé-(Hidden)

Lali Ayguadé (Hidden)

Marcos-Morau-(Sonoma

Marcos Morau (Sonoma)

Butaca al millor intèrpret masculí de dansa

Diego-Sinniger-(Hidden)

Diego Sinniger (Hidden)

Lisard-Tranis-(Hidden)

Lisard Tranis (Hidden)

Luis-Martínez-Gea-(Animal-de-sequia)

Luis Martínez Gea (Animal de sequia)

Butaca a la millor intèrpret femenina de dansa

Federica-Porello-(Highlands)

Federica Porello (Highlands)

Lali-Ayguadé-(Gizaki)

Lali Ayguadé (Gizaki)

Lorena-Nogal-(Sonoma)

Lorena Nogal (Sonoma)