Nominats 2019

TOTES LES CATEGORIES GUARDONADES

 

Muntatge teatral

 


Àngels a Amèrica (Teatre Lliure)

 


Dogville – Un poble qualsevol (Teatre Lliure)

 


El gran mercado del mundo (TNC / Cia. Nacional de Teatro Clásico)

 


L’habitació del costat (La Brutal / La Villarroel)

 


L’omissió de la família Coleman (Temporada Alta)

 


La bona persona de Sezuan (TNC)

 

La reina de la bellesa de Leenane (La Perla 29)

 

La tendresa (T de Teatre i Dagoll Dagom)

 

Només una vegada (La Pocket / Grec’18)

 

Escape Room (Arriska / Focus)

Petit Format

 


Els ocells (La Calòrica / Temporada Alta)

 


Lapònia (Hause&Richman / Velvet Events)

 


Stabat Mater (Cia Montse Esteve amb col·laboració del TNC)

 


Travy (Teatre Lliure)

 


Una gossa en un descampat (Sala Beckett / Grec’18)

 

Vania (Heartbear Hotel / Titus Andronic / Teatros del Canal /Temporada Alta)

 

Direcció

 


Àlex Rigola (Vania)

 


Àngel Llàcer (La jaula de las locas)

 

David Selvas (Àngels a Amèrica)

 


Jordi Prat i Coll (Els Jocs Florals de Canprosa)

 


Julio Manrique (La reina de la bellesa de Leenane)

 


Magda Puyo (Stabat Mater)

 


Oriol Broggi (La bona persona de Sezuan)

 


Oriol Pla (Travy)

 


Sergi Belbel (Una gossa en un descampat)

 


Xavier Albertí (El gran mercado del mundo)

 

 

 

 

Musical

 


Els Jocs Florals de Canprosa (TNC)

 


Fun Home (No day but today)

 

La jaula de las locas (Nostromo Live)

 

Maremar (Dagoll Dagom)

 

Públic familiar


Amour (Cia. Marie de Jongh)

 

Ballar és cosa de llibres (Plataforma cultural La Diürna)

 

Rhumans (Teatre Lliure / Velvet Events / Grec’18)

 

Actor

 


Eduard Farelo (Una Íliada)

 

Pablo Derqui (Com els grecs)

 

Pere Arquillué (Àngels a Amèrica)

 

Roger Coma (Lapònia)

 

Lluís Homar (La neta del senyor Linh)

 

 

Actriu

 


Clara Segura (La bona persona de Sezuan)

 

Maria Rodríguez (Una gossa en un descampat)

 

Marta Marco (La reina de la bellesa de Leenane)

 

Mercè Arànega (Shirley Valentine)

 

Montse Esteve (Stabat Mater)

 

 

Actor de repartiment

 


Enric Auquer (La reina de la bellesa de Leenane)

 

Quim Àvila (Àngels a Amèrica)

 

Quimet Pla (Travy)

 

Sergi Torrecilla (L’omissió de la família Coleman)

 

Toni Gomila (La bona persona de Sezuan)

Actriu de repartiment

 


Carlota Olcina (L’habitació del costat)

Francesca Piñón (L’omissió de la família Coleman)

 

Marta Pérez (La tendresa)

 

Mercè Arànega (Com els grecs)

 

Raquel Ferri (Àngels a Amèrica)

 

 

Actor en un musical

 


Albert Bolea (Rent)

 

Àngel Llàcer (La jaula de las locas)

 

 

Ivan Labanda (La jaula de las locas)

 

Joan Vázquez (Ciutat de gespa)

 

Actriu en un musical

 


Anna Moliner (Els Jocs Florals de Canprosa)

 

Elena Tarrats (Maremar)

 

 

Mariona Castillo (Fun home)

 

Raquel Jezequel (Carrie, el musical)

 

Escenografia

 


Josep Iglesias / Oriol Broggi (La bona persona de Sezuan)

 

Laura Clos “Closca” (Els Jocs Florals de Canprosa)

 

 

Marc Salicrú / Raquel Ibort / Marc Udina (Fun home)

 

Sebastià Brosa (La reina de la bellesa de Leenane)

Vestuari

 


Montse Amenós (Els Jocs Florals de Canprosa)

 

Miriam Compte (La jaula de las locas)

 

 

Albert Pasqual (Els ocells)

 

Alejandro Andújar (L’Habitació del costat)

Disseny de llums

 


Jordi Berch (Suite Toc num. 6)

 

David Bofarull (Els Jocs Florals de Canprosa)

 

 

Pep Barcons (La bona persona de Sezuan)

 

Mingo Albir (Àngels a Amèrica)

Caracterització

 


Eva Fernández (La tendresa)

 

Helena Fenoy / Marta Ferrer (La jaula de las locas)

 

 

Ignasi Ruiz (Àngels a Amèrica)

 

Ignasi Ruiz (Els Jocs Florals de Canprosa)

So o Espai Sonor

 

Damien Bazin (Àngels a Amèrica)

 

Damien Bazin (La reina de la bellesa de Leenane)

 

Lucas Ariel Vallejos (Stabat Mater)

 

Roger Àbalos (Maremar)

Text

 

La memòria perduda (Pablo Ley)

 

Lapònia (Cristina Clemente / Marc Angelet)

 

Només una vegada (Marta Buchaca)

 

Una gossa en un descampat (Claudia Cedó)

Noves aportacions escèniques

 

Excalibur i altres històries d’animals morts (Hermanas Picohueso)

 

Mili KK (Jumon Erra / Marc Angelet)

 

Suite Toc num. 6 (Les Impuxibles / Judith Pujol / María Velasco)

 

Composició Musical

 

Bárbara Granados (L’últim acte)

 

Clara Peya (Suit Toc num. 6)

 

Dani Campos (El temps que no tindrem)

 

Joan Garriga (La bona persona de Sezuan)

Muntatge de dansa

 

Gran Bolero (Cia Jesús Rubio Gamo / Mercat de les Flors / Teatros del Canal)

 

La Oscilante (Pol Jiménez)

 

ON GOLDBERG VARIATIONS (Cia. Mal Pelo / TNC / Dansa Quinzena Metropolitana de Bcn)

 

Pasionaria (Cia. La Veronal / Mercat de les Flors / Teatros del Canal / Théâtre National de Chaillot / Les Théâtres de la Ville de Luxembourg / Sadler’s Wells / Tanz Im August / Grec’18 / Oriente Occidente Dance Festival)

 

Coreografia

 

Juan Carlos Lérida (La Oscilante)

 

Marcos Morau (Pasionaria)

 

Maria Muñoz i Pep Ramis (On Goldberg Variations)

 

Roser López Espinosa (Trama)

 

Intèrpret femení de dansa

 

Ariadna Montfort (Pasionaria)

 

Federica Porello (On Goldberg Variations)

Lorena Nogal (Pasionaria)

 

Intèrpret masculí de dansa

 

Manuel Rodríguez (Body on paper)

 

Pol Jiménez (La Oscilante)

Rober Gómez (Nom)

 

Iniciativa per a públics

 

La Perla 29/ La maleta de Portbou: Festival escenes de filosofia i teatre (per proposar un cicle en que arts
escèniques i pensament van de la mà per oferir una nova visió als públics)
 http://www.laperla29.cat/portfolio/escenes-de-filosofia-i-teatre/

 

Mercat de les Flors Programació expandida

(per situar als públics en el centre de la seva estratègia a partir de l’organització
d’una programació d’activitats de descoberta, coneixement i
informació a partir de la programació artística)
http://mercatflors.cat/taller-per-a-espectadors-actius-1819/

 

Terrats en cultura
(per organitzar una programació d’arts en
viu pensada a partir de la proximitat entre creadors i públics)
https://coincidencies.org/terrats-en-cultura-2019/

 

TNC: Llegir teatre
(per vincular teatre i literatura a partir de l’acció amb una
xarxa de clubs de lectura a tot el territori)
http://biblioteques.gencat.cat/ca/el-servei-de-biblioteques/linies-dactivitat/promocio_lectura_cultura/clubs_lectura/llegir_teatre

 

totes les CATEGORIES
vota!
Anar al inici
Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google